Oskarżony o oszustwo „na bankowca”

Śledczy namierzyli oszusta, który podał się za pracownika banku Millennium i ukradł z konta 38-letniego chełmianina 50 tysięcy złotych. To obywatel Ukrainy. Akt oskarżenia przeciwko złodziejowi jest już gotowy.

31-letni Vadym K. z Ukrainy stanie niebawem przed Sądem Rejonowym w Chełmie, jako oskarżony o oszustwo. Śledczy ustalili, że to właśnie on, 19 kwietnia tego roku, w nieustalonym miejscu na terenie Chełma, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, zadzwonił do 38-latka i podał się za pracownika banku Millennium. Następnie wmówił mężczyźnie, że pieniądze na jego rachunku są zagrożone.

Wierząc, że ma do czynienia z prawdziwym pracownikiem banku, 38-latek zainstalował w swoim telefonie AnyDesk – oprogramowanie do zdalnego zarządzania systemem. Instruowany przez oszusta, który miał podgląd na jego telefon, pokrzywdzony zaakceptował kolejne transakcje, podając nieznajomemu kody autoryzacyjne do przelewów.

Dzięki temu rzekomo miał uchronić swoje oszczędności przed złodziejami, tymczasem po skończonej rozmowie okazało się, że właśnie padł ofiarą krętacza, a z jego konta znikło 50 tysięcy złotych. 38-latek zgłosił sprawę w komendzie policji, a w wyniku działań operacyjnych organom ścigania udało się dotrzeć do oszusta. Akt oskarżenia przeciw Vadymowi K. jest już gotowy. Niekaranemu dotąd Ukraińcowi grozi do 8 lat więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here