Ostatni kwadrans należał do rywalek

Szczypiornistki MKS FunFloor Perła próbują powstrzymać Tene Petika, jedną z najskuteczniejszych zawodniczek w zespole gospodarzy (21-latka zdobyła w sobotnim meczu 5 goli)

Szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin przegrały w sobotę, na wyjeździe z RK Lokomotivą Zagrzeb 21:25 w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. O porażce podopiecznych Moniki Marzec zadecydował ostatni kwadrans meczu, w którym rywalki nie tylko zdołały odrobić straty (w 42. minucie MKS prowadził już różnicą sześciu trafień – 18:12), ale i zapewnić sobie przed rewanżem czterobramkową zaliczkę.

Biało-zielone prowadziły przez większą część spotkania. Tuż przed końcem pierwszej części, zaliczając cztery trafienia z rzędu, zdołały zbudować pięciobramkową przewagę (14:9). Po wznowieniu gry nic nie zapowiadało, że MKS spotkanie może przegrać. W 42. minucie lublinianki wygrywały już 18:12. Niestety, wtedy naszym przytrafił się przestój w grze, do tego dwuminutowe kary dostały Julia Pietras i Joanna Szarawaga.

Niemoc MKS i grę w przewadze szybko wykorzystały rywalki. W zaledwie sześć minut Chorwatki nie tylko wyrównały, ale po golu Malec objęły prowadzenie (19:18). Do remisu doprowadziła jeszcze Marta Gęga.

Po chwili jednak lublinianki znowu grały w osłabieniu (kara 2. minut dla Kingi Achruk). Jeszcze 4,5 minuty przed końcem po golu Oktawii Płomińskiej było tylko 23:21, jednak sędziowie znowu na ławkę kar odesłali lubliniankę (Katarzyna Portasińska).

Ostatecznie MKS przegrał 21:25 i w sobotnim rewanżu w hali na Globusie (godz. 16), by awansować do fazy grupowej Ligi Europejskiej będzie musiał odrobić czterobramkowe straty. BAS

RK Lokomotiva Zagrzeb – MKS FunFloor Perła Lublin 25:21 (10:14)

Lokomotiva: Besen – Posavec 6, Petika 5, Malec 4, Mamic 4, Buric 2, Simara 2, Lisjak 1, Sedloska 1, Curic, Kalaus.

MKS: Razum, Gawlik – Płomińska 5, Gęga 5, Więckowska 3, Masna 3, Szynkaruk 2, Achruk 2, Roszak 1, Portasińska, Pietras.

Kary: Lokomotiva – 6 minut, MKS – 16. Sędziowali: E. Vitaku i A. Vitaku (Kosowo). Widzów: 1300.

PGNIG Superliga Kobiet

Zanim szczypiornistki MKS FunFloor Perła Lublin udały się na pucharowy mecz do Zagrzebia, w środę, w Koszalinie zmierzyły się w spotkaniu 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet z Młynami Stoisław. Niespodzianki nie było. Lubelski zespół nie pozostawił złudzeń gospodyniom i odniósł kolejne, wysokie zwycięstwo.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS FunFloor Perła Lublin 21:34 (10:19)

MKS: Wdowiak – Masna 7, Szynkaruk 5, Roszak 5, Płomińska 4, Achruk 4, Zagrajek 3, Więckowska 2, Pietras 2, Portasińska 1, Szarawaga 1.

Pozostałe: EUROBUD JKS Jarosław – Piotrcovia 27:21 (12:8) * Zagłębie Lubin – Start Elbląg 33:20 (13:9) * KPR Gminy Kobierzyce – Suzuki Korona Handball Kielce 31:27 (15:14).

8. Korona 1 254-314

W następnej kolejce – 17 listopada (środa): MKS FunFloor Perła – KPR Gminy Kobierzyce (16:30)