Ostatni rok w błocie i ciemnościach?

Dokumentacja budowy ulic Poziomkowej (na zdjęciu) i Jagodowej powinna być gotowa do końca tego roku

Miasto zabiera się za wyczekiwaną przez mieszkańców budowę ul. Poziomkowej i Jagodowej. Do końca roku powinna być gotowa dokumentacja, a w przyszłym roku – ruszyć prace.


Poziomkowa i Jagodowa to gruntowe ulice, przy których w ostatnich latach powstało wiele jednorodzinnych domów. Po każdym większym deszczu tworzą się na nich kałuże i koleiny, których nie sposób wyrównać, bo wszystko wypłukuje woda spływająca z wyżej położonej ulicy Rejkowizna. Do tego brakuje oświetlenia.

Ale jest nadzieja na zmianę. W czerwcu miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji budowy kanalizacji deszczowej, oświetlenia i samej ulicy wraz z chodnikami i urządzenia zieleni. Wszystko wskazuje na to, że uda się go rozstrzygnąć, bo do urzędu wpłynęły trzy oferty, z czego dwie na kwoty niższe, niż planował wydać ratusz (100 tys. zł).

Wybrana firma będzie miała czas na przygotowanie dokumentacji pół roku.

– Projekt powinien być gotowy pod koniec tego lub na początku przyszłego roku i wtedy będziemy mogli ogłosić przetarg na budowę. Po przygotowaniu dokumentacji będzie również znany kosztorys tych prac, które teraz wstępnie szacujemy na ok. 2 mln zł – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju. JN