Oszukana na Vinted

Vinted to popularna platforma internetowa przeznaczona do sprzedaży i wymiany używanej odzieży. Niestety, jak się okazuje, tam również czyhają oszuści, o czym na własnej skórze przekonała się 21-latka z Chełma.

Dziewczyna wystawiła na sprzedaż buty za 80 złotych. Szybko odezwała się do niej inna użytkowniczka, rzekomo zainteresowana kupnem. Nieznajoma zaproponowała transakcję z wykorzystaniem linku do płatności on-line. 21-latka bez zastanowienia kliknęła w otrzymany link i wypełniła wszystkie pola, licząc, że w ten sposób na jej rachunek bankowy trafią pieniądze od klientki.

Nie pomyślała, że skoro to ona występuje w roli sprzedającego, powinna tylko i wyłącznie udostępnić kupującemu swój numer konta – zamiast tego wpisała wszystkie dane do przelewu wraz z własnym peselem. Kiedy później jeszcze raz kliknęła w ten link, została przekierowana na stronę, z której korzystają oszuści działający metodą „na Olx”. Młoda chełmianka zrozumiała, że została wykorzystana, a z jej konta znikły pieniądze. Szczęście w nieszczęściu, że nie miała zgromadzonych większych kwot, a nieco ponad 200 złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o internetowym oszustwie i wyjaśniają okoliczności sprawy.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji – przestrzega rzecznik chełmskiej komendy policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here