Oszukany na ING

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku. Ofiarą takiego działania padł kolejny mieszkaniec Chełma. Z konta mężczyzny złodzieje pobrali ponad 8 tysięcy złotych.

Millennium, Pekao, teraz ING. Nie ma reguły. Na wyświetlaczu telefonu ofiary pokazuje się nazwa banku, więc nieświadomy niczego człowiek nie podejrzewa, że dzwoni do niego oszust. Tak też było tym razem. Gdy chełmianin odebrał połączenie, rzekoma pracownica banku poinformowała go o próbie włamania na jego konto. Nakłoniła mężczyznę do zainstalowania w telefonie aplikacji do zdalnej obsługi rachunku, dzięki której kobieta miała mu pomóc zabezpieczyć konto przed następnym atakiem złodziei.

– Mężczyzna podał też dane swojej karty bankomatowej. Już po zakończonej rozmowie, gdy sprawdzał rachunek, okazało się, że bez jego wiedzy zrealizowany został przelew na ponad osiem tysięcy złotych – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania tego typu telefonów.

Przede wszystkim pod żadnym pozorem, na żądanie tych osób, nie instalujmy na naszych urządzeniach aplikacji czy też oprogramowania, które pozwalają na zdalną obsługę. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie, zweryfikujmy, czy przekazywane nam informacje są prawdziwe, dzwoniąc do banku – przestrzega komisarz. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here