Oszukany na oponach

Wystawił do sprzedaży na Olx opony za kilkaset złotych, a stracił 14 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że dał się nabrać oszustowi i podał mu kody autoryzacyjne do przelewów, sądząc, że w ten sposób na jego konto spłyną pieniądze…

(9 listopada) Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 39-letni chełmianin, który poinformował o oszustwie internetowym. Z jego relacji wynikało, że wystawił na Olx do sprzedaży opony.

– W tej sprawie nawiązała z nim kontakt osoba, która chciała je kupić. Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, przez który pokrzywdzony zalogował się na swoje konto bankowe i podał dane karty płatniczej. Autoryzował też kody, które do niego przychodziły. Był przekonany, że w ten sposób zatwierdza wpłatę pieniędzy na rachunek – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Kontakt z rzekomym kupującym się urwał, a z konta 39-latka zniknęło 14 tysięcy złotych. Oszust wypłacił pieniądze z rachunku mężczyzny w kilku przelewach, dzięki kodom, które 39-latek sam mu podał. – Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach – dodaje komisarz Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here