Oszust wykiwany i aresztowany

Lubelscy kryminalni zatrzymali 22-letniego oszusta, któremu udowodniono udział w dwóch oszustwach metodą „na policjanta” na kwotę 175 tys. zł.


– Zatrzymanie 22-latka było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie oraz kryminalnych z komendy wojewódzkiej. Funkcjonariusze natrafili na ślad 22-latka po oszustwie, do którego doszło w połowie maja w Lublinie. Emerytka otrzymała telefon od osoby podającej się za policjanta – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

– Fałszywy funkcjonariusz przekonał kobietę, że jej oszczędności są zagrożone przez oszustów. Lublinianka miała pomóc zatrzymać przestępców. W tym celu musiała przekazać wszystkie oszczędności funkcjonariuszom. Mundurowi mieli wykorzystać kwotę w akcji zatrzymania sprawców, a później ją zwrócić. Gotówkę w kwocie 30 tysięcy złotych na placu Zamkowym odebrał 22-latek – dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany  w Chełmnie, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Policjanci ustalili, że ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Sprawca kilka dni przed oszustwem w Lublinie odebrał od mieszkanki Białegostoku 145 tysięcy złotych. Jak się okazało 22-latek to recydywista. Mężczyzna, pomimo bogatej kartoteki, sam dał się oszukać i nie otrzymał od wspólników swojej części pieniędzy. 22-latek usłyszał 2 zarzuty oszustwa w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa. Może mu grozić do 12 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here