Oszustka wpadła w oko policjantowi

Dużą spostrzegawczością wykazał się funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, który przejeżdżał przez osiedle Świt na Węglinie. Na jednym z placów zabaw zauważył kobietę poszukiwaną za oszustwa.


Policjant zaparkował auto, podbiegł do kobiety i zatrzymał ją, wzywając patrol (sam tego dnia był na urlopie).

– Po wylegitymowaniu kobiety okazało się, że policjant nie mylił się i doskonale zapamiętał wizerunek osoby poszukiwanej. Okazała się nią 23-letnia mieszkanka Lublina, która był poszukiwana przez Komisariat Policji w Bełżycach do sprawy oszustw internetowych. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu – mówi mł. aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.

Sprawę przekazano kryminalnym z Bełżyc, którzy ustalili, że mieszkanka Lublina podejrzana jest o dokonanie siedmiu oszustw.

23-latka od maja do sierpnia kontaktowała się z osobami, które wystawiały na jednym z portali ogłoszeniowych sprzęt elektroniczny. Następnie przedstawiała sfałszowane potwierdzenie przelewu i odbierała sprzęt, za który w rzeczywistości nie zapłaciła. Łącznie kobieta wyłudziła sprzęt o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

– Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach odzyskali już część tego sprzętu o wartości prawie 5 tysięcy złotych m. in. aparat fotograficzny, komputer i monitor. W piątek 23-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Wobec kobiety został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. aspirant Kamil Karbowniczek. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here