Otwarcie świetlicy w Depułtyczach Królewskich

W sobotę 26 września w Depułtyczach Królewskich oficjalnie oddano do użytku nowo wybudowaną świetlicę. To inwestycja, o którą w szczególności od lat zabiegał Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm i, jak powiedział w swoim wystąpieniu, to już nie było tylko marzenie, ale autentyczna potrzeba.

To kolejne miejsce na mapie gminy służące kulturze, rekreacji i szeroko pojętej integracji, podkreślał w dniu otwarcia Wiesław Kociuba Wójt Gminy Chełm. Przemysław Wilkos sołtys Depułtycz Królewskich podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do wybudowania świetlicy wraz z infrastrukturą towarzyszącą – placem zabaw, siłownią zewnętrzną oraz boisko.

W uroczystym otwarciu świetlicy uczestniczyli również m.in.: zastępca wójta Lucjan Piotrowski, skarbnik Małgorzata Bukowska-Witos, radni Gminy Chełm, ks. Marian Pasieka – który dokonał poświęcenia świetlicy, mieszkańcy okolicznych miejscowości. W części artystycznej wystąpił Zespół „I To i Owo” z Żółtaniec. Świetlica w Depułtyczach Królewskich to nowo wybudowany budynek z bogatą infrastrukturą rekreacyjno-sportową. Całkowity koszt inwestycji to prawie 900 tys. złotych ze środków własnych gminy. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here