Otwarcie świetlicy w Strupinie

W niedzielę 6 września w Strupinie Dużym oficjalnie oddano do użytku świetlicę. To inwestycja, o którą w szczególności od lat zabiegał radny i sołtys Strupina Dużego Andrzej Jagnicki. Uruchomienie świetlicy było też wielkim marzeniem znanej „strupinieckiej” poetki ludowej Pauliny Hołysz – to spełnienie jej marzeń i teraz lokalna społeczność może się spotykać, tworzyć i bawić się w duchu jej poezji – podkreślał w dniu otwarcia Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.


W uroczystym otwarciu świetlicy uczestniczyli m.in.: zastępca wójta Lucjan Piotrowski, radni Gminy Chełm z przewodniczącym Arturem Kubackim, ks. kan. Andrzej Majchrzak – który dokonał poświęcenia świetlicy, mł. bryg. Artur Rutkowski Komendant Mieski PSP, Koło Gospodyń Wiejskich w Strupinie, mieszkańcy Strupina Dużego, Strupina Łanowego i okolicznych miejscowości. W części artystycznej wystąpił Zespół „I To i Owo” z Żółtaniec.
Świetlica w Strupinie Dużym to nowo wybudowany budynek z wydzieloną częścią dla OSP, placem zabaw. i siłownią plenerową.

Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie świetlicy w postaci Astronarium. To rozbudowany zestaw do obserwacji ciał niebieskich z możliwością rejestrowania filmów i robienia zdjęć gwiazd i innych ciał niebieskich. Urządzenia będą wykorzystywane nie tylko przez mieszkańców i uczniów ze szkoły w Strupinie, ale również wszystkich gminnych szkół. Jeszcze przed otwarciem świetlicy zostało przeprowadzone szkolenie nauczycieli z obsługi teleskopów.

Całkowity koszt inwestycji to przeszło 980 tys. złotych z czego 500 tys. stanowi dofinansowanie w ramach działania „ Podstawowe usługi i odnowa wsi w obszarach wiejskich” objętego PROW na lata 2014 – 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here