Pacjenci z chorobami zakaźnymi znajdą pomoc w Instytucie Medycyny Wsi

W Instytucie Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie powstała Klinika Leczenia Chorób Zakaźnych. Z nowego oddziału skorzystają głównie pacjenci z chorobami zwierzęcopochodnymi, m.in. boreliozą i innymi dolegliwościami związanymi z ukąszeniami.

– To inwestycja bardzo ważna dla naszego miasta. Do tej pory funkcjonowała jedna klinika chorób zakaźnych, która w tej chwili specjalizuje się głównie w leczeniu Covid-19, więc my gwarantujemy w obecnym czasie leczenie pacjentów z innymi chorobami zakaźnymi, w tym z boreliozą – mówiła podczas uroczystego otwarcia, które odbyło się 13 września dr n. o zdr. Magdalena Czarkowska, zastępca dyrektora ds. medycznych IMW. – Pacjenci znajdą tu kompleksową opiekę zarówno w poradni chorób zakaźnych, jak również na oddziale w przypadku konieczności hospitalizacji.

Klinika działa od 1 września. – Już pierwszego dnia mieliśmy przyjętych 6 pacjentów, w chwili obecnej mamy ich 13. Mamy już kolejkę oczekujących na przyjęcia pacjentów po kwalifikacjach na oddział – podkreślała dr M. Czarkowska.

Klinika dysponuje własnym zapleczem diagnostyczno-zabiegowym. Ścisłe współpracuje z Zakładem Biologicznych Szkodliwości Zdrowotnych i Parazytologii. Inwestycja realizowana była w latach 2017-2020. – Została sfinansowana z budżetu państwa i Instytutu Medycyny Wsi. Budowa tej Kliniki stanowi kolejny etap ciągu inwestycji, które dokonują się od pewnego czasu w Instytucie. W ciągu ostatnich czterech lat całkowicie wyremontowaliśmy oddział chorób wewnętrznych, przychodnię, zakłady diagnostyczne, dokonaliśmy zakupu nowoczesnego sprzętu – poinformował Lech Panasiuk, dyrektor IMW.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 9 mln zł. W klinice do dyspozycji chorych jest 20 łóżek. W razie potrzeby ich liczba może zostać zwiększona. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here