Pamiętali o historii

Zespół Krasnoludki, pokonując w finale 8:5 Francję, wygrał dziesiątą, jubileuszową edycję piłkarskiego turnieju organizowanego przez Ognisko TKKF Omega z okazji 35-lecia Lubelskiego Lipca.
– Nawet do głowy mi nie przyszło, że jubileuszowy turniej piłki nożnej Lubelski Lipiec 80 zostanie zorganizowany w tak ważnym momencie. 8 lipca obchodziliśmy 36. rocznicę strajków w Świdniku, od 8 do 9 lipca w Warszawie odbywał się szczyt NATO. Czuję dumę i radość, że po raz kolejny mogliśmy przypominać o tych wielkich wydarzeniach z 8 lipca 1980 roku w Świdniku, a następnie w Lublinie – mówił po sobotnim turnieju Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.
Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” patrona medialnego sobotniego turnieju, Ognisko Omega dziękuję fundatorom nagród: IPN Oddział w Lublinie, NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego, Katarzynie Urban z Olimp Trofea z Al. Piłsudskiego oraz Urządowi Miasta, a także Pawłowi Kucharewiczowi, animatorowi Orlika z Felina, za pomoc w organizacji zawodów.