Panattoni chce inwestować w SAG

fot. panattonieurope.com

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, czy MLP Group nadal jest zainteresowana inwestowaniem w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej, za to oficjalnie wiadomo, że chce to zrobić inny potentat tej branży – Panattoni Development Company. Świdnicki ratusz poinformował, że firma właśnie wystąpiła o wydanie decyzji środowiskowej.


Świdniczanie niecierpliwie czekają na pierwszych inwestorów w Strefie Aktywności Gospodarczej, którą miasto wytyczyło na ponad 120 ha gruntów, położonych między lotniskiem, obwodnicą Lublina w ciągu drogi ekspresowej S12/17 i linią kolejową Świdnik-Lublin. Choć formalnie SAG powołano już kilka lat temu, a miasto od dawna zapewnia, że zainteresowanie ze strony inwestorów ulokowaniem w niej swojego biznesu jest duże, to w strefie nic się nie działo.

Co z planami MLP?

Ponad rok temu lokalną opinię zelektryzowała wiadomość, że MLP Group, jeden z europejskich liderów w budowie hal magazynowych pod wynajem, chce wybudować w SAG olbrzymie centrum logistyczne, podobne do tego, które spółka ma już na lubelskim Felinie. Pod dachem miało się znaleźć ponad 50 tys. metrów powierzchni magazynowej, a w firmach, które byłyby jej najemcami, miało powstać nawet kilkaset miejsc pracy. Budowa miała ruszyć jeszcze w 2019 roku tym roku i być gotowa w pierwszej połowie 2020 roku. I nie była to bynajmniej plotka, tylko oficjalna wiadomość podana przez spółkę…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 06.04.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.