Pandemii nie przespali

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wojsławicach pokazują, że chcieć to móc. Wymuszone pandemią czasowe zamknięcie placówki wykorzystali na metamorfozę pomieszczeń domu kultury, a większość sprzętów i materiałów do jej przeprowadzenia pozyskali od sponsorów.

W ciągu ostatnich tygodni siedziba Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach przeszła sporą metamorfozę. Okres przymusowego zawieszenia działalności placówki wykorzystano na przeprowadzenie remontu budynku.

– Efekty robią wrażenie – mówi wójt gminy Wojsławice, Henryk Gołębiowski. – Można powiedzieć, że to diametralna zmiana wyglądu i funkcjonalności wszystkich pomieszczeń naszego domu kultury. Warto podkreślić, że zdecydowaną większość prac kadra GOKSiT wykonała we własnym zakresie, na czele z dyrektor Małgorzatą Paździor-Król, a znaczna część materiałów i wyposażenia została pozyskana od sponsorów.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt, serdecznie dziękuję. To też doskonały przykład na to, jak można racjonalnie i efektywnie wykorzystać okres pandemii i ograniczenia w bieżącej działalności jednostki.

Sala widowiskowa domu kultury została powiększona kosztem tzw. zaplecza. Zainstalowano nowe oświetlenie, przemalowano sufit na czarno, zamontowano kotary na lustra i okna oraz ekran na scenie, dzięki czemu to pomieszczenie będzie mogło być wykorzystywane także do wyświetlania filmów.

Całkowicie odmieniony został hol, w którym pojawiły się kanapy, stoliki i lampy. Na odnowionych ścianach zawisły lustra, a drzwi ozdobiono portretami znanych aktorów. Nowy wystrój i wyposażenie ma również sala prób zespołów artystycznych, pokój instruktorów oraz gabinet dyrektora. Remont przeszły również toalety.

Jak podkreślają władze gminy, ta metamorfoza nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. Materiały budowlane pozyskano z firm „Perfekt” i „Orbital”. Kanapy, fotele oraz panele tapicerowane przekazała Firma BH Meble z Srebrzyszcza. Portrety aktorów wykonał SUNgraf, a portrety na drzwiach – Drukarnia Kresowa. Zdjęcia do portretów udostępnił Przemysław Świechowski. Lustro do garderoby ufundowała „Galeria Fryzur”, a Huta Szkła Marta 2 przekazała wyroby szklane do scenografii. Natomiast kwiaty podarowały Joanna Sochal i Iwona Szłapak. Pomocy pracownikom GCKSiT w wykonywaniu prac remontowych udzielili także mieszkańcy gminy Wojsławice: Adam Chawraj, Mirosław Radomski i Tomasz Błażucki. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here