Pani Zofia wywalczyła przystanek 

W zatoczce przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Sulisławicką zatrzymywać się będą również miejskie autobusy

Niedawno pisaliśmy o prośbie naszej czytelniczki o utworzenie dodatkowego przystanku komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka i ul. Sulisławickiej. Sprawa znalazła pozytywny finał.

Pani Zofii chodziło nie tyle o budowę nowego przystanku, co o włączenie do obsługi przez komunikację miejską istniejącej zatoczki, w której od kilkudziesięciu lat zatrzymują się autobusy podmiejskie i busy.

Mieszkanka dzielnicy Kośminek argumentowała swój wniosek poprawą dostępności komunikacyjnej dla osób starszych oraz wygodniejszym dojazdem do sklepu „Lidl”. Warto także dodać, że znajdujący się naprzeciwko przystanek (w kierunku centrum – przyp. red.) został udostępniony miejskim autobusom i trolejbusom już kilka miesięcy temu, po zakończeniu przebudowy skrzyżowania ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grabskiego i ul. Sulisławicką.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował wówczas, że nie trafił do niego żaden wniosek w tej sprawie od zainteresowanych mieszkańców. Przedstawicielka ZTM zapewniła jednak, że jeśli taki wniosek wpłynie, to zostanie poddany stosownej analizie. Pani Zofia poinformowała nas zaś, że z pewnością taki wniosek złoży. Tak też się stało.

– Potwierdzam, że wniosek w sprawie objęcia przystanku „Sulisławicka 01” obsługą przez pojazdy komunikacji miejskiej wpłynął do ZTM w Lublinie. Został on rozpatrzony pozytywnie. Przystanek zostanie ujęty w rozkładach jazdy przy wprowadzaniu najbliższych zmian – poinformowała Justyna Góźdź, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here