Panie uczyły się, relaksowały i bawiły

W sobotę, 29 września w hotelu Fitness SPA&Wellness przy ul. Obywatelskiej odbyły się warsztaty aktywizujące dla kobiet „Lublin silny siłą kobiet”. Organizatorzy przygotowali prelekcje i zajęcia dotyczące m.in. sukcesu, zdrowia, aktywności społecznej i relaksu.


Spotkanie zostało zorganizowane dla kobiet aktywnych zawodowo, angażujących się społecznie i przy okazji dbających o swoje rodziny. Głównym celem warsztatów było podniesienie poczucia własnej wartości, budowanie pozytywnego wizerunku i przekonanie do prowadzenia zdrowego, aktywnego stylu życia.

Pierwszym punktem programu był panel dyskusyjny z udziałem prof. dr hab. Iwony Hofman, dziekan Wydziału Politologii UMCS, Małgorzaty Domagały – dziennikarki „Gazety Wyborczej” i Piotra Boronia, który angażuje się w działalność pedagogiczną. Debata została przygotowana z myślą o 100-leciu przyznania praw wyborczych kobietom. Miała przywołać historię, poruszyć wszelkie dylematy współczesnych kobiet i kwestię równouprawnienia. Dyskusje poprowadziła redaktor Małgorzata Siennicka z TVP3 Lublin.

Oprócz merytorycznych wykładów można było skorzystać również z porad fryzjera, stylisty, dietetyka i kosmetyczki. Każda z pań mogła też zadbać o swoje zdrowie, m.in. zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, zbadać wzrok oraz skórę. Na zakończenie przygotowano występ artystyczny Moniki Kowalczyk, wokalistki i laureatki ogólnopolskich festiwali muzycznych, takich jak np. Osppt YAPA w Łodzi, FAMA Festiwal w Świnoujściu i Grechuta Festival Kraków. Joanna Niećko