Para kochanków i rabusiów

Za kradzież z włamaniem odpowie 44-latka i jej 40-letni partner. Nieuczciwi kochankowie znaleźli na ulicy kartę debetową i zamiast oddać ją do banku, rzucili się w wir zakupów za cudze pieniądze.

W drugim tygodniu czerwca do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się pechowy chełmianin, który zgubił kartę bankomatową. Mężczyzna prześledził historię transakcji i odkrył, że ktoś znalazł jego zgubę, ale zamiast oddać kartę do banku, kilkukrotnie się nią posłużył. Z konta chełmianina zniknęło nieco ponad 150 zł.

– Sprawą zajęli się chełmscy kryminalni, którzy wytypowali i zatrzymali w środę, 16 czerwca, dwoje mieszkańców Chełma. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-latka z 40-latkiem sześciokrotnie zapłacili kartą za drobne zakupy. Trzykrotnie próbowali też płacić, gdy konto zostało już zablokowane – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jeszcze tego samego dnia oboje usłyszeli zarzuty przywłaszczenia i kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here