Park Avia na Dzień Dziecka?

Wszystko było gotowe na otwarcie. Baseny napełnione były wodę i czekały na kąpiących. Teraz wodę trzeba było spuścić, a ponowne napełnienie basenów to niemały wydatek

Gotowy od ponad miesiąca, wybudowany kosztem ponad 50 milionów złotych, kompleks basenowo-rekreacyjny przy ulicy Fabrycznej, czeka na otwarcie. W najbardziej optymistycznym wariancie, przyjmując, że sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje rządowych planów odmrażania gospodarki, może to nastąpić na początku czerwca.

– Od początku kwietnia jesteśmy przygotowani na otwarcie Parku Avia, ale kiedy ostatecznie to nastąpi, nie zależy od samorządu tylko rozwoju sytuacji epidemicznej. Czekamy na rządowe decyzje co do terminu i wytyczne co do reżimu sanitarnego, w jakim będą funkcjonować takie obiekty – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

– Według rządowego planu odmrażania gospodarki i życia społecznego otwarcie takich obiektów…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 11.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.