Park Avia zaprasza na baseny i nową… patelnię

Zewnętrzne baseny Parku Avii zapraszają codziennie od godz. 9 do 20

Miłośnicy kąpieli, nie tylko tych słonecznych, czekali na ten moment z wytęsknieniem. Od ubiegłego tygodnia można korzystać z zewnętrznych basenów Parku Avia w Świdniku. Lada dzień otwarty zostanie również sąsiadujący z nimi park, a od lipca również… patelnia.

Kompleks miejskich basenów Park Avia swoją działalność zainaugurował 5 lipca 2020 roku. Długo oczekiwana przez świdniczan inwestycja w słoneczne, letnie dni przyciągała rzesze amatorów pływania, pluskania się w wodzie i opalania. W sumie przez ubiegłoroczny sezon (od lipca do pierwszego tygodnia września) skorzystało z niego 23 tys. osób.

Od ubiegłego tygodnia (15 czerwca) baseny zewnętrzne znów są otwarte. Można z nich korzystać codziennie, od godz. 9 do 20. – Pierwszego dnia odwiedziło nas około 100 osób. Myślę, że to dobry i obiecujący wynik zwłaszcza, że to środek tygodnia i wciąż mamy jeszcze rok szkolny – mówi Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor Parku Avia.

Wybierając się na basen powinniśmy pamiętać o zabraniu maseczki. Nie będzie potrzebna podczas plażowania, ale przyda się przy korzystaniu z szatni.

– Dalej obowiązuje zasada dystans, dezynfekcja, maseczki. Na otwartym powietrzu maseczki nie będą potrzebne, ale w szatniach czy w toaletach jak najbardziej. Jesteśmy pod tym kątem dobrze przygotowani. Dezynfekujemy części wspólne, leżaki, dbamy o to, aby obiekt był jak najbardziej bezpieczny. Najnowsze przepisy mówią, że możemy przyjąć maksymalnie 50 proc. obłożenia, czy to do obiektów wewnętrznych, czy zewnętrznych. Osoby zaszczepione nie liczą się do tego limitu – dodaje A. Nowak-Szpura.

W tym roku teren basenów zewnętrznych został powiększony o dodatkową przestrzeń. To tzw. nowa patelnia, czyli miejsce do plażowania. Ten teren udostępnimy mieszkańcom w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni. Zmieniona została również bramka wejściowa, co znacznie usprawniło komunikację, a dzięki wsparciu finansowemu miasta udało się dostawić kolejnych 10 stojaków rowerowych. – W najbliższym czasie będziemy otwierać również Zielony LOF, czyli sąsiadujący z basenami park, na którego terenie jest park linowy, ścianka boulderingowa, tężnia solankowa – mówi A. Nowak-Szpura.

Ceny biletów do Parku Avia pozostały bez zmian. Całodniowy bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy – 14, a ulgowy dla dzieci od 3 do 10 lat – 10 zł. Bilet po godz. 16: normalny – 14 zł, ulgowy – 9 zł, ulgowy dla dzieci w wieku 3 – 10 lat – 7 zł. Dzieci do lat trzech mogą korzystać bezpłatnie. (w)

Aqua Lublin też zaprasza

Czynny jest również największy aquapark w regionie, czyli Aqua Lublin. Tu bilety są jednak sporo droższe niż w Świdniku.

Na tygodniu normalny bilet na 75 min. kosztuje 24 zł, na 180 min. 48 zł, a bez limitu czasowego – 62 zł. Ulgowe odpowiednio 19 zł, 38 zł i 44 zł. Kupując bilet rodzinny zapłacimy za 75 min 21 zł za os. dorosłą i 14 zł za dziecko, za 180 min 40 zł za os. dorosłą i 28 zł za dziecko, a w przypadku biletu bez ograniczeń czasowych 53 zł za dorosłego i 38 zł za dziecko. W soboty, niedziele te stawki rosną o mniej więcej 10%. Są jednak promocje. Happy Hours, czyli dodatkowe 75 min gratis od poniedziałku do piątku do godz. 16.00 przy zakupie biletu 75 min; Studenckie środy od godz. 16.00 dla studentów 30% rabat na wszystkie bilety wstępu; Rodzinna Sobota przy zakupie biletu rodzinnego na 180 min. wstęp dla dziecka za jedyne 5 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here