Park logistyczny wyrośnie w Świdniku

MLP Group ma już wizualizację świdnickiej inwestycji

MLP Group, jeden z europejskich liderów w budowie hal magazynowych pod wynajem, chce wybudować u zbiegu ulic Nadleśnej oraz Żwirki i Wigury w Świdniku olbrzymie centrum logistyczne. Pod dachem miałoby się znaleźć ponad 50 tys. metrów powierzchni magazynowej, a w firmach, które byłyby jej najemcami, mogłoby powstać nawet kilkaset miejsc pracy. Budowa miałaby ruszyć jeszcze w tym roku i być gotowa w pierwszej połowie 2020 roku.


Inwestycja będzie zlokalizowana w utworzonej przed kilkoma laty Strefie Aktywności Gospodarczej, obejmującej 120 ha terenów między wschodnią obwodnicą Lublina a świdnickim lotniskiem. Władze miasta chcą do niej ściągnąć firmy z sektora lotniczego, nowoczesnych usług dla biznesu i logistycznego. Wygląda na to, że właśnie udało się pozyskać pierwszego inwestora i to od razu bardzo poważnego.

MLP Group to największy w kraju i jeden z liczących się w Europie deweloperów powierzchni magazynowych. W Polsce ma już kilkanaście parków logistycznych, w tym jeden w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na lubelskim Felinie, gdzie na 10 ha powierzchni stoją trzy hale magazynowe o powierzchni 44 tys. mkw., których najemcami są m.in. Stokrotka, firma Turck i ABM Greiffenberger Polska. Park logistyczny, który ma powstać w Świdniku, będzie jeszcze większy. Pod dachem ma się znaleźć ponad 50 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

– Dwa tygodnie temu spotkaliśmy się z przedstawicielem MLP Group odpowiedzialnym za realizację świdnickiego projektu. Na spotkaniu omówiliśmy harmonogram prac inwestycyjnych i uzbrojenia terenu w media – mówi Bartłomiej Pejo, który w poprzedniej kadencji kierował Biurem Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Świdnik, zajmującym się również promocją SAG, a obecnie jest świdnickim wicestarostą.

– Jesteśmy otwarci na współpracę z MLP Group. Udzielimy inwestorowi wszelkiej pomocy, by budowa rozpoczęła się w terminie i przebiegała zgodnie z planem – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. rozwoju i inwestycji.

MLP Group jest przekonana, że dzięki atrakcyjnej lokalizacji – przy drogach ekspresowych S12 i S17, blisko lotniska i zaledwie kilka kilometrów od Lublina – nowego centrum szybko zapełni się ono najemcami.

– W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców nowoczesną powierzchnią magazynową. Dlatego chcemy poszerzać naszą ofertę uruchamiając drugi park logistyczny zlokalizowany na tym rynku – potwierdza Angieszka Góźdź, dyrektor Oddziału Sprzedaży MLP Group.

Firma jest obecnie na etapie kompletowania dokumentacji projektowej i decyzji środowiskowych.

– Mamy nadzieję, że inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Inwestor może liczyć na wszelką pomoc również ze strony świdnickiego starostwa – zapewnia Bartłomiej Pejo.

Powstanie centrum to szansa na powstanie nawet kilkuset miejsc pracy, a po trzyletnim okresie zwolnienia, również pokaźne wpływy do kasy miasta z tytułu podatku od nieruchomości.

Joanna Niećko

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here