Park Zawilcowa znowu usycha

Park Zawilcowa cieszy mieszkańców, ale martwią ich, usychające kolejne drzewka

Pan Leszek, nasz stały Czytelnik z Kalinowszczyzny, zadzwonił do redakcji zaniepokojony stanem drzew w Parku Zawilcowa. – Ten piękny, niedawno powstały zieleniec z jednej strony cieszy nasze oczy, a z drugiej martwi, bo sporo drzew znowu uschło, głównie w części, od ul. Daszyńskiego. Kiedy zostaną usunięte, zwłaszcza te kilka kikutów i pojawią się nowe nasadzenia? – pyta.


– Teren Parku Zawilcowa utrzymywany jest w ramach umowy na kompleksową konserwację terenów zieleni komunalnej zlokalizowanej poza pasem drogowym w rejonie III. W ramach tej umowy utrzymywana jest zieleń wysoka i niska oraz elementy małej architektury. Na jesieni 2020 r. na terenie parku, głównie w jego górnej części, nasadzono 160 nowych drzew. Młode nasadzenia są objęte pielęgnacją w ramach zawartej umowy – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Na terenie parku co rusz przeprowadzane są też przeglądy drzewostanu przez pracowników firmy utrzymującej park oraz przez przedstawicieli Urzędu Miasta. – Na uschnięte drzewa przygotowywane są wnioski do Urzędu Marszałkowskiego o wydanie decyzji na usunięcie. Drzewa te będą sukcesywnie usuwane w miesiącu czerwcu – te, na które nie trzeba mieć decyzji – pozostałe po uzyskaniu decyzji z Urzędu Marszałkowskiego – obiecuje J. Góźdź.

Pan Leszek zwrócił także uwagę, że jakiś czas temu przy wejściu do parku od strony ul. Niepodległości, niedaleko placu zabaw, zniknęła tablica informacyjna. Pozostały po niej jedynie metalowe rurki. Jak nas zapewniła Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin tablica ma zostać naprawiona w najbliższym terminie. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here