Parking na gwiazdkę

Parking na niemal 60 aut nie powstałby, gdyby nie współpraca władz i członków spółdzielni oraz dzielnicowych społeczników z Kaliny

Przestronny parking przy ul. Okrzei oddała do użytkowania mieszkańcom tuż przed świętami Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”. Stanowi on solidne dopełnienie parkingu wzdłuż ulicy Krzemienieckiej, który powstał z Budżetu Obywatelskiego.

– Inwestycja spółdzielni stanowi przykład bardzo dobrego współdziałania ze społecznością lokalną. Cieszymy się, że parking powstał z zachowaniem funkcji rekreacyjnych sąsiedniego terenu, który służy mieszkańcom do organizacji różnych uroczystości – mówi Andrzej Zięba, przewodniczący Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna.

Rozległy parking u zbiegu ul. Okrzei i Krzemienieckiej wykonano z kostki brukowej. Liczy 59 miejsc parkingowych, w tym dla aut osób niepełnosprawnych. Przy organizacji uroczystości lub pikników jego płyta, sąsiadująca z miejscem spotkań religijnych i ogólnych, będzie stanowiła naturalne poszerzenie przestrzeni spotkań lokalnej społeczności.

– Realizowaliśmy tę inwestycję w bardzo trudnym okresie, przy znacznym wzroście cen usług budowlanych, ale udało się nam ją dokończyć na dogodnych warunkach. Całość, łącznie z oświetleniem estetycznymi lampami solarnymi, zamknęliśmy kosztem ok. 400 tys. zł. Sądzę, że nowy parking rozładuje problem braku miejsc do parkowania na osiedlu Kalinowszczyzna, które tak jak wiele osiedli lubelskich borykało się z ich niedoborem. Aut przybywa, często mieszkańcy jednego lokalu mają 2, a nawet trzy auta – mówi Ryszard Petkowicz, prezes zarządu PSM „Kolejarz”.

Na oficjalne przekazanie do użytkowania parkingu zjawili się zarówno przedstawiciele spółdzielni, jak i władz lokalnych oraz Rady Miasta Lublin (radny Adam Osiński, który inicjuje i wspomaga organizacyjnie wiele dzielnicowych przedsięwzięć).
(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here