Parking płatny, ale tylko jeden

Parking przed sklepem „Biedronka” od jakiegoś czasu jest płatny. Chełmianie zastanawiają się, czy to początek większych zmian oraz kiedy sieć zacznie wprowadzać opłaty za postój przed pozostałymi punktami w mieście.

Jeden z najpopularniejszych i największych dyskontów w Chełmie wprowadził cennik za korzystanie z miejsca postoju. Wjeżdżający na parking „Biedronki” przy al. Armii Krajowej mijają tablicę informującą, że klienci mogą korzystać z parkingu bezpłatnie przez pierwszą godzinę.

Przekroczenie określonego w regulaminie czasu parkowania skutkuje koniecznością uiszczenia opłaty. A tego z kolei pilnuje parkingowy, który za wycieraczki samochodów wkłada kartkę z dokładną godziną rozpoczęcia darmowego parkowania.

– Czy w najbliższym czasie analogiczne rozwiązania będą wprowadzane w życie również na innych parkingach chełmskich Biedronek? – zastanawiają się Czytelnicy „Nowego Tygodnia”.

– Celem wprowadzenia parkingów z gwarantowanym okresem darmowego parkowania jest zapewnienie możliwości postoju naszym zmotoryzowanym klientom w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, a decyzja o wprowadzeniu parkingu z gwarantowanym okresem darmowego parkowania wynika najczęściej z obserwacji samych klientów, zgłaszających uwagi dotyczące braku miejsca do parkowania. Tak było również w przypadku parkingu przy al. Armii Krajowej w Chełmie.

W okolicy tej placówki znajduje się targowisko miejskie, w związku z tym zdarzało się, że miejsca parkingowe były zajmowane przez odwiedzających tę lokalizację, co utrudniało korzystanie z parkingu naszym klientom – wyjaśnia Karolina Ulatowska, specjalista ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka. – Parkingiem tym zarządza firma Konsalnet Security, do której klienci mają możliwość zgłoszenia reklamacji w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – dodaje.

Sieć podkreśla, że nie planuje wprowadzenia cennika na pozostałych parkingach „Biedronek” w Chełmie – przynajmniej na ten moment. (pc)