Parking przy kościele gotowy

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych mieszkańców Włodawy. Po ponad siedmiu latach zakończyła się budowa parkingu przy ulicy 11 Listopada.

 

Historia parkingu w tym miejscu sięga jeszcze 2009 r. Wtedy to planowana była kompleksowa przebudowa ulic w tej części miasta. Ze względu na nieuregulowany stan prawny jednej z działek inwestycja nie mogła być dokończona. Dlatego miasto Włodawa postanowiło porozumieć się z parafią pw. św. Ludwika w sprawie zamiany działek. Nastąpiła ona w grudniu 2013 r. Wtedy jednak okazało się, że w miejskiej kasie brakuje pieniędzy i dokończenie inwestycji odłożono na kolejne lata. Do sprawy postanowił wrócić burmistrz Wiesław Muszyński.
– Zakończenie budowy parkingu przy ulicy 11 Listopada z pewnością ucieszy zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Włodawę. Każde miejsce parkingowe w mieście jest bardzo cenne, szczególnie w tym miejscu. Chcę również podziękować wykonawcy tej inwestycji – firmie WZURiB – za zakończenie prac przed terminem – wyjaśnia W. Muszyński.
O tym, jak potrzebny jest parking przy ulicy 11 Listopada, wie każdy zmotoryzowany mieszkaniec Włodawy. Znajdują się tu bowiem m.in.: placówka Poczty Polskiej, kościół, przedszkole. (p)