Parkuj z głową!

Gdyby kierowcy widocznych na zdjęciu aut postawili je bliżej siebie, zmieściłby się jeszcze jeden samochód. Parkując, pamiętajmy o innych.

Liczba samochodów jeżdżących po naszych drogach rośnie zdecydowanie szybciej niż liczba miejsc parkingowych i na każdym kroku spotykamy się z problemem znalezienia miejsca do zaparkowania. Tym racjonalniej powinniśmy dysponować tymi miejscami, które są dostępne. Automobilklub Chełmski wraca więc do swojej akcji „Parkuj z głową”. Kierowcy niezbyt rozsądnie zaparkowanych aut będą mogli za wycieraczką znaleźć specjalne ulotki.

– Parkując nasze auto, pamiętajmy o innych użytkownikach dróg i maksymalnie „oszczędzajmy” miejsca na parkingu. Zastanówmy się, gdzie będzie mógł zaparkować ten, kto przyjedzie nieco później – mówi Grzegorz Gorczyca, prezes AKCh. – Jeśli na parkingu są wymalowane linie wyznaczające stanowiska parkingowe, to auta bezwzględnie ustawiajmy właśnie w tych stanowiskach – w ten sposób miejsca na parkingu będą optymalnie wykorzystane.

Pamiętajmy też, aby nie zajmować miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych – są one wyraźnie oznakowane, a ich zajęcie może słono kosztować. Możemy to zrobić wyłącznie wtedy, kiedy przewozimy takie osoby.

– Na koniec jeszcze jedna dygresja związana z parkowaniem: często można zauważyć dość dziwną przypadłość dotykającą właścicieli sklepów i punktów usługowych polegającą na tym, że oni niemalże za punkt honoru uważają zaparkowanie przed samym wejściem do swojej firmy. W ten sposób zabierają miejsca parkingowe swoim potencjalnym klientom, którzy… mogą pojechać do konkurencji! – uważa Gorczyca. (gg)

2 KOMENTARZE

  1. To kolejna akcja z cyklu zaistnieć medialnie i zero efektów. Od lat w Chełmie nie rozwiązano problemu bezczelnych kierowców parkujących gdzie im się zechce. Jeśli ktoś nie zna/zna i nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego to od tego jest Staż Miejska i Policja. Apalować można do ściany. Trzeba egzekwować konsekwentnie przepisy włącznie z obowiązkowym odholowaniem pojazdu na parking strzeżony, obciążeniem delikwenta za usługi. Niektórzy są już tak bezczelni, że wyzywają i skaczą do bicia. A czy Straż Miejska i Policja reaguje na to? Więc te akcje to…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here