Pasy wciąż nieoznakowane

Mimo zapowiedzi urzędników, przejście wciąż nie jest oznakowane

Przed „zebrą” prowadzącą do Przedszkola nr 2 wciąż nie ma znaków „przejście dla pieszych”. Miasto wszystko zrzuca na pandemię, a rodzice maluchów dziwią się, że covid potrafi pokrzyżować urzędnikom nawet tak drobne, wydawałoby się, sprawy.

We wrześniu ubiegłego roku w artykule pt. „Samowolna zebra zostanie zalegalizowana” opisaliśmy problem zgłoszony przez mieszkańców ul. Lawinowej dotyczący przejścia dla pieszych prowadzącego do Przedszkola nr 2. Choć po remoncie, jaki przeszła ta ulica, wymalowano prowadzącą do przedszkola „zebrę” i po obu jej stronach, wzdłuż obniżonych krawężników, ułożono żółte płyty ostrzegawcze, to nie oznakowano przejścia charakterystycznymi znakami „Przejście dla pieszych”, które z daleka ostrzegałyby kierowców. Urzędnicy tłumaczyli, że znaków nie ma, bo przejście powstało „samowolnie”, ale że jest w tym miejscu faktycznie potrzebne, to zostanie „zalegalizowane” i właściwie oznakowane.

– Oznakowanie poziome P-10 wskazujące jakoby w tym miejscu było przejście dla pieszych, wykonane zostało bez naszego udziału. Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, przejście w tej lokalizacji pozostanie i nastąpi uzupełnienie znaków pionowych D-6. W tym celu konieczne jest opracowanie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu – informowała wówczas Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dotąd jednak tego nie zrobiono. Dlaczego? Jako powód urzędnicy, tradycyjnie już, wskazują trudności finansowe, wynikające z wprowadzanych przez rząd zmian podatkowych i trwającej pandemii Covid-19.

– Opracowanie projektu stałej organizacji ruchu dla tej lokalizacji, a następnie jego wdrożenie w terenie, odłożono w czasie. Z uwagi na konieczność ograniczania wydatków, sukcesywnie prowadzona jest weryfikacja zadań pod kątem ich pilności. W pierwszej kolejności skupiamy się na sfinalizowaniu tych, które są już w trakcie realizacji lub mają priorytetowe znaczenie dla organizacji ruchu w mieście – wyjaśnia Justyna Góźdź. – Trudno aktualnie wskazywać konkretne terminy czy ramy czasowe zrealizowania tego zadania – dodaje.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here