Pat z Pruszkowskim

Zmieszanie wokół Andrzeja Pruszkowskiego trwa. Nie wiadomo czy nadal jest on dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, czy jak chciałby marszałek, zwykłym kierownikiem realizacji działu projektów w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Urząd Marszałkowski, który miał wydać komunikat w tej sprawie w poniedziałek, 5 grudnia, milczy po dziś dzień.

Nieoficjalna informacja, że Andrzej Pruszkowski (62 l.), jeden z liderów lubelskiego PiS, były prezydent Lublina, przewodniczący i radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, wiceprezes PGE Dystrybucja, został odwołany ze stanowiska dyrektora WUP, dotarła do mediów w ostatnich dniach listopada. Potwierdzać to miał wykaz pracowników LAWP, który został zaktualizowany w internecie 1 grudnia, gdzie nazwisko Pruszkowskiego figurowało, jako kierownik działu realizacji projektów.

Tymczasem rzecznik WUP zapewniał, że żadnej zmiany na stanowisku dyrektora nie było i szefem WUP pozostaje A. Pruszkowski – jego nazwisko nadal widnieje na stronie WUP, jako dyrektor. Sam zainteresowany w sprawie się nie wypowiadał, bo w końcówce listopada poszedł na zwolnienie lekarskie i jest na nim do dziś. Z kolei rzecznik marszałka zapowiedział, że urząd oficjalne stanowisko w sprawie zajmie w poniedziałek, 5 grudnia. Stanowiska nie zajął do dziś. Wygląda na to, że marszałek nie bardzo wie, jak wybrnąć z tej sytuacji. Jak ustaliliśmy, odwołanie dyrektora Pruszkowskiego czekało na niego w WUP, jak i oddelegowanie do pracy w LAWP, ale dyrektor dokumentów tych nie odebrał, bo poszedł na chorobowe.

Do tego odwołanie nastąpiło bez pytania o zgodę Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, a to wymóg formalny do odwołania dyr. WUP i każdy sąd pracy przywróciłby go na stanowisko. W urzędzie marszałkowskim wciąż nie wiedzą, jak wybrnąć z całego zamieszania i prawdopodobnie liczą, że sprawa przycichnie, a Pruszkowski po zwolnieniu lekarskim przynajmniej na jakiś czas wróci do pracy w WUP. Pytany przez nas w ubiegły piątek rzecznik marszałka, kiedy pojawi się zapowiadany komunikat w sprawie, odpowiedział, że „wciąż nad nim pracuje”. RD