Pątnicza sztafeta do Częstochowy

Tak jak w ubiegłym roku lubelska pielgrzymka będzie miała formę sztafety, w ramach której poszczególne grupy będą na szlaku w innych dniach. 43. LPP rozpocznie się wyjątkowo w środę 4 sierpnia – trwają właśnie zapisy.


W tym roku pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. Pątnicy będą pielgrzymować tylko w jednej kolumnie trasą przez Bełżyce, Chodel, Księżomierz. Pierwszego dnia dotrą do Chodla, a drugiego do Księżomierzy (msza św. u św. Otylii), później trasy są podobne do tych tradycyjnych. Pierwsze grupy – 1, 2 i 3 wyruszą na szlak w środę 4 sierpnia.

W kolejnych dniach na szlaku pojawią się kolejne trzy grupy. Każda z nich liczyć będzie maksymalnie do 100 osób. Zapisy przyjmowane są u księży przewodników do 15 lipca br.

Pielgrzymkę rozpocznie msza św. w archikatedrze lubelskiej 4 lipca o godz. 6.00. Bezpośrednio po liturgii pątnicy wyruszą w drogę z placu katedralnego przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Kapucyńską, Gabriela Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką, a dalej do Konopnicy i Wilkołaza.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Eucharystia – prawdziwe życie”. Konferencje przygotuje salwatorianin, ks. Paweł Wróbel.

Najnowsze informacje dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej: pielgrzymka.lublin.pl. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here