Patriotycznie i rozrywkowo

W niedzielę (22 lipca) w Hannie odbył się plenerowy Piknik Patriotyczny „Moja mała Ojczyzna”. Wydarzenie podzielono na dwie części – oficjalną z przemówieniami i podniosłymi występami oraz rozrywkową z lżejszą muzyką, wyśmienitym jedzeniem i konkursami.

– ,,Moja mała Ojczyzna” to moja wieś, moja dzielnica, moje miasto. Miejsce, które kochamy najbardziej na świecie. Naszą Małą Ojczyzną jest gmina Hanna – mówi Mariola Kuć, dyrektor GOKiS w Hannie, który zorganizował niedzielny Piknik Patriotyczny. – Chcąc uświetnić ten dzień i wspólnie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości zaprosiliśmy do udziału zespół „Przyjaciele” z Chełma, który wykonał piosenki patriotyczne w rockowych wersjach, chór VLODAVIENSIS, czyli zespół wybitnych śpiewaków, którzy wykonali m.in. „Marsz, Marsz Polonia”, Rotę”, czy „Przybyli ułani”, czy Zespół wokalno – instrumentalny działający przy GOKiS w Hannie – wylicza Kuć.

Podczas pikniku została wygłoszona prelekcja, która przybliżyła uczestnikom spotkania, jak ważną rolę pełniła karta oraz znaczek pocztowy jako forma upamiętniania walk o niepodległość. Młodzież zaprezentowała wystawę prac fotograficznych pt. „Zakochajmy się w Hannie”, a uzdolnione plastycznie osoby wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Plakat dla Niepodległej”. – Poza ucztą duchową mieliśmy także coś dla ciała – dodaje Kuć. – Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani tortem w barwach narodowych, natomiast Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy przygotowały potrawy regionalne w barwach narodowych.

Uroczystość była jedną z pięciu organizowanych w ramach projektu *„Jeszcze Polska nie zginęła…” – Póki ją kochamy.* z Programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”. Już dziś zapraszamy na 19 sierpnia 2018 r. na kolejne wydarzenie pn. „Piękna Nasza Polska Cała”. Do zobaczenia w Hannie – zaprasza Kuć. (b)