Patrole „drogówki” na półkoloniach

Oni już wiedzą, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Policjanci z lubelskiej drogówki odwiedzili kolejny turnus dzieci biorących udział w półkoloniach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie.

– W ramach trwającej kampanii „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poprzez zabawę, zorganizowane konkursy oraz gry uświadamiają najmłodszym,  jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin. – Podczas ostatniego spotkania mundurowi przypomnieli o regułach bezpieczeństwa nad wodą, przestrzegali przed kąpielą w miejscach niedozwolonych i bez opieki osób dorosłych. Dzieci dowiedziały się również jak prawidłowo przechodzić na drugą stronę jezdni oraz jak być bezpiecznym pasażerem.

Przed wycieczką rowerową, zorganizowaną przez MOSiR, policjanci wspólnie z dziećmi omówili podstawowe oraz dodatkowe wyposażenie roweru, zasady korzystania z drogi przez kierujących jednośladami, wskazywanie zmiany kierunku ruchu w sposób niestwarzający zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkie dzieci uznały, że dzięki wyposażeniu w elementy odblaskowe zarówno pieszy, jak i rowerzysta po zmroku jest bardziej widoczny dla innych na drodze.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here