Paździor-Król w Wojsławicach

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, była wieloletnia dyrektor Chełmskiego Domu Kultury Małgorzata Paździor-Król kieruje Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Na razie pełni obowiązki dyrektora.

Małgorzata Paździor-Król, z końcem maja br., pożegnała się z funkcją dyrektora Chełmskiego Domu Kultury, którym zarządzała przez prawie 12 lat. Pracy nie musiała długo szukać. Od 1 lipca br. pełni obowiązki dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Zresztą o tym, że wójt gminy, Henryk Gołębiowski jest zainteresowany zatrudnieniem Paździor-Król pisaliśmy, zanim formalnie rozstała się ona z ChDK-iem.

– Nowa dyrektor tryska pomysłami, lada dzień ruszymy m.in. z letnim kinem – mówi wójt Gołębiowski. – W planach mamy szereg imprez, szkoda tylko, że w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Pani Paździor-Król wykonała w ChDK-u świetną pracę, zatem głęboko wierzę w to, że w naszej gminie nie zabraknie ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Wojsławice kulturą stoją. Wydarzeniami kulturalnych, organizowanymi w ciągu roku, można by obdzielić kilka gmin. Duża w tym zasługa poprzedniej dyrektor Centrum, Sylwii Jasiuk, która odeszła z pracy z końcem stycznia br. W Wojsławicach odbywają się imprezy o nie tylko lokalnym charakterze, ale również powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim, jak choćby Dni Jakuba Wędrowycza. Organizowane wydarzenia przyciągają nie tylko mieszkańców gminy, ale również innych miejscowości, a także turystów. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here