Pechowe parkowanie

Krasnostawscy policjanci w trakcie patrolowania miasta zwrócili uwagę na zaparkowaną na zakazie skodę. Okazało się, że jej kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a podróżujący z nim mężczyzna jest poszukiwany przez sąd. Ponadto mundurowi znaleźli w aucie marihuanę.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek na jednej z ulic Krasnegostawu. Mundurowi zwrócili uwagę na osobową skodę, która zatrzymała się w miejscu niedozwolonym. Jak się okazało, 26-latek z Chełma, który kierował pojazdem, ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. W aucie znajdowało się jeszcze dwóch młodych mężczyzn.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że jeden z nich, 27-letni mieszkaniec Chełma jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo podczas kontroli mundurowi znaleźli w samochodzie niewielkie ilości marihuany. – Mężczyźni zostali zatrzymani. Poszukiwany pasażer auta trafił do zakładu karnego. Kierowca skody usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Przyznał się także do posiadania narkotyków – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here