Pediatria zamknięta

Dyrekcja włodawskiego szpitala podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu działania oddziału pediatrycznego. Taki stan ma potrwać miesiąc.

Włodawski szpital od ubiegłego tygodnia nie przyjmuje już małych pacjentów na oddział pediatryczny. Jego funkcjonowanie zawieszono na razie na miesiąc. Powód? Brak lekarzy do pracy na tym oddziale. Na posterunku została jedynie lekarz Elżbieta Marczuk, która przyjmuje i bada dzieci na izbie przyjęć w POZ.

– Zwykłe porady czy wypisywanie recept odbywają się na bieżąco – wyjaśnia Teresa Szpilewicz, dyrektor SP ZOZ we Włodawie. – Przypadki wymagające hospitalizacji są kierowane do najbliższych placówek – w Chełmie, Lublinie lub Parczewie. Czasowe zamknięcie oddziału nie wiązało się z żadnymi niedogodnościami, bo od kilku dni na oddziale nie mieliśmy żadnych pacjentów.

Z tych samych powodów oddział geriatryczny połączyliśmy z internistycznym – dodaje Szpilewicz. Władze szpitala zapowiadają, że po epidemii koronawirusa pediatria wróci w skład organizacyjny lecznicy. (bm)