Pedofil z Internetu szantażował dziecko

30-latek został aresztowany

30-latek podawał się za 14-latka. Przez Internet nawiązywał kontakt z nieletnimi dziewczynkami. Od 13-latki z Lublina próbował szantażem wyłudzić erotyczne zdjęcia.
Mężczyzna działała jak klasyczny pedofil. Pochodzi aż z Wałbrzycha, ale w Internecie odległość nie miała żadnego znaczenia. Na portalu społecznościowym „zaprzyjaźni się” z dziewczynką. Twierdził, że jest prawie jej rówieśnikiem. Twierdził, że szuka sympatii.

Mężczyzna wzbudził zaufanie ofiary i zaczął nakłaniać ją do wysyłania swoich zdjęć. Za każdym razem prosił o coraz bardziej odważniejsze fotki. Kiedy nastolatka zaczęła odmawiać, sprawca postanowił ją szantażować. Groził, że ośmieszy ją w Internecie i będzie publikował zdjęcia, które do tej pory otrzymał.

13-latka była zaszczuta i nie wiedziała, jak poradzić sobie z tym problemem. Bała się komukolwiek powiedzieć prawdę. Na szczęście pedagog szkolny zauważył niepokojącą, radykalną zmianę zachowania uczennicy. Podczas rozmowy dziewczynka powiedziała co ją trapi. Sprawą zajęła się policja, która ustaliła szantażystę i go zatrzymała. W jego mieszkaniu zabezpieczono telefon komórkowy, laptop oraz dyski.

30-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Tam usłyszał zarzut i z wnioskiem o areszt trafił przed oblicze sądu. W czwartek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. LL