Pędzą tiry przez Litewską

Mieszkańcy ul. Litewskiej drżą o bezpieczeństwo. Wszystko przez pędzące ciężkie samochody, zmierzające w kierunku Dorohuska. Przez Litewską, ze względu na przebudowę krajowej „Dwunastki”, został poprowadzony objazd. Policja zapewnia, że trasa jest pod jej stałym nadzorem.

Do naszej redakcji w ubiegły wtorek 29 września zadzwoniła roztrzęsiona czytelniczka, mieszkanka ul. Litewskiej. – W drodze do domu minęło mnie kilka tirów, głównie na ukraińskich tablicach rejestracyjnych, zmierzających w kierunku ul. Przemysłowej. One nie jechały, a pędziły, jakby kierowcy zapomnieli, że na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Od kiedy przez ulicę Litewską, ze względu na przebudowę krajowej „Dwunastki”, został poprowadzony objazd ciężkich samochodów, drżymy o własne bezpieczeństwo.

Mało który kierowca dostosowuje prędkość do tej, jaka tutaj obowiązuje. Boimy się chodzić nawet pieszo, bo nie wiadomo, czy rozpędzony tir przy nagłym hamowaniu nie wjedzie nagle na chodnik. Tędy chodzą dzieci do szkoły i mimo że jest sygnalizacja świetlna, rodzice obawiają się o ich bezpieczeństwo – opowiada czytelniczka i za naszym pośrednictwem apeluje do chełmskiej policji o częstsze kontrole na Litewskiej. – Jestem przekonana, że gdyby tutaj drogówka ustawiła się z radarem, posypałyby się mandaty – dodaje kobieta.

Nie inaczej jest również na dwupasmowej alei Żołnierzy I AWP. Długa prosta kusi i niejeden kierowca nie zdejmuje nogi z gazu. – Mieszkam w bloku nieopodal alei i nocą doskonale słychać, jak kierowcy ciężarówek gnają przez miasto. Któregoś wieczora wyszedłem z psem na spacer, tir lewym pasem wyprzedził osobówkę, jadąca około 50 km/h. Szkoda, że w takich sytuacjach nie ma policji – mówi z kolei mieszkaniec jednego z bloków przy al. Żołnierzy I AWP.

Komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, zapewnia, że od kiedy został wprowadzony objazd dla ciężkich samochodów, cała trasa jest pod stałym nadzorem policjantów. – Generalny wykonawcy przebudowy krajowej „Dwunastki” zwrócił się do nas, byśmy na czas realizacji robót drogowych wzięli pod lupę całą trasę objazdu dla tirów. Możemy zapewnić mieszkańców, że to czynimy i na pewno jeszcze wnikliwiej przyjrzymy się temu, co dzieje się na ulicy Litewskiej – podkreśla Ewa Czyż. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here