„Perła” rozwinie perłową pijalnię

Lubelski Urząd Miasta wydał Perle – Browarom Lubelskim S. A. warunki zabudowy na adaptację części pomieszczeń parteru w zespole budynków produkcyjno-usługowych przy ul. Bernardyńskiej 15 na lokal gastronomiczny. Inwestycja ta pozwoli na rozwój prowadzonej przez „Perłę” restauracji pod nazwą „Perłowa pijalnia piwa”.

– Zgodnie z ustalonymi warunkami zabudowy zmieni się wyłącznie sposób użytkowania pomieszczeń parteru, które zostaną przeznaczone na lokal gastronomiczny. Warunki zabudowy ustalane są na wniosek osoby zainteresowanej. Oznacza to, że zadaniem urzędu jest tu weryfikacja, czy plany inwestycyjne są możliwe do realizacji z perspektywy przepisów prawa – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wbrew nazwie już dziś w tym miejscu poza konsumpcją „złotego trunku” warzonego w lubelskim browarze, można także smacznie zjeść, a latem, na dziedzińcu obejrzeć seans w plenerowym Kinie Perła.

– Kuchnia „Perłowej pijalni piwa” zapewnia niepowtarzalną okazję do celebrowania posiłków i odkrywania ich prawdziwych smaków w połączeniu z piwem. Szef kuchni prezentuje sekrety tradycyjnej kuchni polskiej z elementami nowatorskiej sztuki gotowania. Wykorzystujemy wysokiej jakości, naturalne produkty z małych rodzinnych przedsiębiorstw. Nasze menu zmienia się wraz z porami roku. Chcemy szerzyć bliską nam ideę Slow Food i dawać przyjemność ze smakowania – informuje „Perła” na swojej stronie internetowej.

Do czasu zamknięcia wydania lubelska spółka nie przekazała nam odpowiedzi na przesłane pytania dotyczące szczegółów planowanej inwestycji oraz terminu jej realizacji.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here