Perła w walce z koronawirusem

- To sprzęt najwyższej klasy – cieszy się z podarowanego przez Perłę respiratora, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej, Piotr Matej

Perła – Browary Lubelskie S.A. nie poprzestaje w działaniach służących mieszkańcom Lublina i regionu w walce z pandemią Covid-19. W ubiegłym tygodniu firma zakupiła i podarowała szpitalom dwa wysokiej klasy respiratory. Pierwszy trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej  w Lublinie, drugi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.


– Minął rok, odkąd nasza spółka sfinansowała zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby SPOZ w Puławach, pełniącego wówczas funkcję szpitala jednoimiennego – mówi Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. – Niestety, sytuacja epidemiczna wciąż jest bardzo poważna. Coraz więcej zakażonych wymaga hospitalizacji, rośnie też liczba pacjentów w najcięższym stanie, którzy nie mogą oddychać bez pomocy respiratora.

Ponieważ ilość takiego sprzętu jest ograniczona, Zarząd Perła – Browary Lubelskie S.A. zdecydował się odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez przedstawicieli służby zdrowia z naszego regionu i zakupić dwa respiratory o łącznej wartości blisko 150 tys. złotych. Jeden przekazaliśmy do największego szpitala samorządowego w naszym mieście – Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie przy al. Kraśnickiej. Drugi do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie, a więc do powiatu, w którym od wielu tygodni liczba nowych zakażeń koronawirusem jest szczególnie wysoka.

Co więcej, z uwagi na to, że potrzeby obu placówek w tym zakresie były naprawdę niecierpiące zwłoki, zrezygnowaliśmy z bardziej ceremonialnej formy przekazania sprzętu, na przykład w siedzibie Perły. Oba urządzenia z magazynu dystrybutora trafiły prosto na oddziały szpitalne. To nasz dar serca dla mieszkańców Lubelszczyzny – w przenośni, ale i dosłownie, gdyż niewątpliwie ufundowane przez Browar Perła respiratory pomogą uratować wiele serc, wiele istnień ludzkich – podkreśla dyrektor Andrzej Rutkowski.

Perła przekazała placówkom respiratory kliniczne Hamilton-C3 z napędem turbinowym, zaprojektowane do wentylowania pacjentów dorosłych oraz dzieci, które automatycznie dopasowują potrzeby tlenowe do zmian wydolności oddechowej pacjenta.

– To sprzęt najwyższej klasy do leczenia, wentylacji chorych z rozpoznaniem zapalenia płuc w przebiegu choroby wywołanej SARS-CoV-2. W dobie epidemii szczególnie doceniamy, że Perła – Browary Lubelskie S.A., znana z faktu wspierania wielu akcji w różnych aspektach życia mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, dostrzegła potrzeby dnia dzisiejszego w walce o życie ludzkie i życzliwie zareagowała na potrzeby naszego szpitala. Czujemy się docenieni i zobowiązani. Dziękujemy, gdyż wiemy, że każda pomoc okazana medykom w tym trudnym czasie jest bardzo ważna  – mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Zakup respiratorów to kolejna w okresie pandemii inicjatywa Browaru Perła służąca mieszkańcom Lublina i regionu.

– Oprócz wspomnianego wcześniej sfinansowania ambulansu dla szpitala w Puławach wspieraliśmy różnymi działaniami pracowników służby zdrowia i wolontariuszy walczących z epidemią, a także honorowych dawców krwi. Ponadto dwukrotnie, przed Świętami Bożego Narodzenia i ostatnią Wielkanocą, wspomogliśmy seniorów i osoby w trudnej sytuacji materialnej – podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej – przypomina Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

– Udzieliliśmy też znaczącej pomocy współpracującym z nami właścicielom lokali gastronomicznych, zwracając pieniądze za niesprzedane przez nich w wyniku lockdownu beczki piwa – dodaje A. Rutkowski. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here