PGE Obrót zauważy 4000 podpisów?

Już prawie 4000 podpisów pod swoją petycją zebrał Komitet Organizacyjny powołany w sprawie utworzenia punktu obsługi klienta Rejonu Energetycznego we Włodawie. Inicjatywę poparli też politycy z PiS – Beata Mazurek i Sławomir Zawiślak z zarządu okręgu. Akcję wsparli również włodawscy przedsiębiorcy oraz starosta Andrzej Romańczuk. W końcu czerwca stanowisko w tej sprawie jednogłośnie podjęła również Rada Miejska we Włodawie.

Jak nas poinformował Lucjan Gąsiorowski z komitetu organizacyjnego, w całym powiecie włodawskim zebrano prawie 4 tys. podpisów pod petycją. I ciągle ludzie chcą się podpisywać.
Jednocześnie z inicjatywy włodawianek – Katarzyny Wojtal i Elżbiety Wołoszun – w imieniu Klubu Parlamentarnego PiS pismo w tej sprawie do prezesa PGE Obrót w Rzeszowie wystosował poseł Sławomir Zawiślak. W imieniu zarządu okręgu napisał w nim m.in.: – Uruchomienie Punktu Obsługi Klienta we Włodawie nie tylko zabezpieczyłoby potrzeby mieszkańców, ale wpłynęłoby także na budowę pozytywnego wizerunku PGE Obrót S.A. Dodatkowo, jak się wydaje, podjęcie tego projektu nie wymaga znacznych nakładów finansowych, ponieważ wedle przekazanych informacji do dnia dzisiejszego; pozostają nieużytkowane obiekty m.in. po dawnym RE Włodawa. Mając na uwadze oczekiwania mieszkańców, którzy nie kryją swojej determinacji w walce o powrót struktur PGE dio Włodawy, także w duchu głoszonych przez rząd PiS zapowiedzi, zmierzających do odbudowy i dbałości o rozwój tzw. „Polski powiatowej” liczę, że dotychczasowe, wprowadzone jeszcze przez poprzedników rozwiązania nieuwzgledniające potrzeb mieszkańców powiatu włodawskiego i miasta Włodawy zostaną zastąpione nowymi, niosącymi ze sobą optymalne korzyści ekonomiczne dla PGE Obrót S.A.
Biuro Obsługi Klienta PGE we Włodawie zamknięto 1 lipca 2012 r. Oczywiście uzasadniano to ekonomią oraz zapewniano, że utrudnień nie będzie. Stało się inaczej. Niemal od początku władze powiatu i miasta protestowały przeciwko tej decyzji. – Z całą pewnością zamknięcie BOK we Włodawie nie wiąże się z oszczędnościami – mówił nam przed miesiącem starosta A. Romańczuk – ponieważ chociażby ciągłe dojazdy pracowników pociągają za sobą wydatkowanie sporych sum. W przypadku pozostawienia Biura we Włodawie, głównym wydatkiem byłby koszt wynajęcia pomieszczenia. Jeśliby Państwa spółka miała problem ze znalezieniem takiego we Włodawie, to służymy pomocą w tej kwestii.
Likwidacja Biura we Włodawie nie pozostała bez wpływu na poczucie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców i zdecydowanie obniżyła standard i komfort życia mieszkańców powiatu włodawskiego. K. Wojtal ma na początku lipca rozmawiać w stolicy w m.in. o tym z posłanką ziemi chełmskiej B. Mazurek. – Jestem przekonana, że to kwestia dobrej woli, bo ekonomia to nie wszystko. Liczyć się powinien przede wszystkim człowiek. Pozostawienie BOK w Chełmie nawet w minimalnym stopniu nie rozwiązuje naszych problemów – mówi K. Wojtal.
Natomiast Mariusz Majewski, rzecznik PGE Obrót w Warszawie napisał nam przed kilkoma tygodniami zdawkowo: – Decyzje PGE Obrót dotyczące funkcjonowania sieci sprzedaży i obsługi Klienta w tym m.in. likwidacja niektórych Biur Obsługi Klienta, jak np. BOK we Włodawie podyktowane są koniecznością optymalizacji kosztów funkcjonowania spółki, tak, aby mogła ona sprostać konkurencji innych firm zajmujących się sprzedażą na uwolnionym rynku energii elektrycznej, oraz zapewnieniem odpowiedniego poziomu obsługi naszych Klientów. (gd)