Piątek pojedzie w Dakarze

Lublinianin Jakub Piątek po raz czwarty w karierze wystartuje w Rajdzie Dakar! 40. edycja tego prestiżowego wyścigu rozpocznie się za niespełna sześć tygodni, 6 stycznia, w Limie. Z Peru zawodnicy udadzą się przez Boliwię do argentyńskiej Cordoby. Trasa rajdu liczyć będzie blisko 8800 km, z czego dla motocyklistów zaplanowano 4134 km odcinków specjalnych.


Jakub Piątek pojedzie w rajdzie z numerem 92 i będzie jednym ze 143 motocyklistów, którzy przystąpią do rywalizacji. Dla naszego zawodnika będzie to już czwarty start w jednym z najbardziej morderczych rajdów na świecie.
W 2015 roku przygodę zakończył na dziewiątym etapie, gdy posłuszeństwa odmówił mu motocykl. Rok później podczas 38. Rajdu Dakar na metę dojechał na 20. miejscu. W ostatniej edycji na pierwszym etapie złamał rękę i musiał wycofać się z rywalizacji.
– W 2016 roku niewiele osób spodziewało się, że mogę osiągnąć taki rezultat. Chyba nawet trochę sam siebie zaskoczyłem. Pokazałem, że drzemie we mnie potencjał – mówi Jakub Piątek. – Niestety w kolejnej edycji już na pierwszym odcinku pechowo złamałem rękę. Teraz wracam silniejszy, lepiej przygotowany – dodaje.
Jakub Piątek w 40. Rajdzie Dakar pojedzie na motocyklu KTM. – Nowy model dostępny jest wyłącznie dla zawodników fabrycznych, mających przetestować go, dlatego pojadę na starszym typie, który wygrywał ostatnie edycje rajdu i wciąż jest mocno konkurencyjnym sprzętem.– dodaje Piątek.
Do świąt Bożego Narodzenia lublinianin będzie przygotowywał się do rajdu w Hiszpanii.
Potem na klika dni wróci do Polski, by następnie już udać się do Peru.