Piękne chełmianki

Nie tylko 18-letnia Wiktoria Kozik z Chełma z powodzeniem startowała w ogólnopolskim konkursie piękności. W przeszłości były też inne piękne chełmianki, które osiągały sukces w tym zakresie. Wśród nich jest Justyna Rudzka, która na koncie ma m.in. tytuł Wicemiss Polski.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy w „Nowym Tygodniu” o sukcesie 18-letniej Wiktorii Kozik z Chełma, która znalazła się w gronie dziesięciu finalistek konkursu Miss Polski 2020 i zdobyła tytuł Miss Jubiler Schubert 2020. Nie wszyscy pamiętają, że Wiktoria nie jest jedyną chełmianką, która osiągnęła sukces w ogólnopolskim konkursie piękności. Emocjonującą i udaną drogę po koronę ma też za sobą Justyna Rudzka. Znalazła się ona w gronie 20 finalistek podczas wyborów Miss Polonia 2000.

Dwa lata później ta sama chełmianka wspaniale promowała nasze miasto także w finale konkursu Miss Polski 2002, który odbył się w Teatrze Roma w Warszawie. Galę również transmitował Polsat i oglądało ją miliony Polaków. Justyna była w gronie 16 finalistek i zdobyła wówczas tytuł wicemiss Polski. Jeśli chodzi o konkursy międzynarodowe Justyna ma też na koncie tytuł Miss Tourism World 2002 (Turcja).

– Gdy oglądałam Wiktorię mocno trzymałam za nią kciuki i wzruszyłam się, przypominając sobie chwile, gdy sama stałam na scenie – mówi Justyna. – To było bardzo emocjonujące przeżycie. Wybory były dla mnie wspaniałą przygodą i trudno uwierzyć, że minęło już tyle lat. Po zdobyciu tytułu vice Miss Polski 2002 pozostały mi zdjęcia, szarfy, diademy i przede wszystkim bardzo miłe wspomnienia. Podczas zgrupowania kandydatek i podczas wyborów panowała miła atmosfera. Bardzo się zżyłam z wieloma dziewczynami.

Mieszkałam w pokoju z bardzo sympatyczną Elą Sawerską, która wystartowała wyborach ponownie w następnym roku i zdobyła tytuł Miss Polski. Dziś dostrzegam, jak wiele się zmieniło od tamtego czasu. Nie posiadam cyfrowych zdjęć z tamtego czasu. Internet w tamtym okresie raczkował i żeby móc oddać głos na wybraną kandydatkę w plebiscycie internetowym, należało się udać do kafejki internetowej, gdyż tyko nieliczni posiadali internet.

Po uzyskaniu tytułów otrzymywałam wiele propozycji modelingowych w Polsce i na świecie. Jednak postanowiłam skupić się na ukończeniu studiów i zdobyciu pracy. Dziś spełniam się zawodowo od lat pracując jako kadrowa. Ale największym szczęściem w życiu jest dla mnie rola mamy sześcioletniej Hani. Chciałabym przekazać wielkie gratulacje pięknej chełmiance, Wiktorii, za osiągnięty sukces. Życzę jej wielu sukcesów.

W 2003 r. inna chełmianka także zakwalifikowała się i występowała w gali finałowej ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polonia. (mo)

Na zdjęciach:
Justyna Rudzka podczas wyborów Miss Tourism 2002

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here