Pierwszego lidera poznamy na placu Litewskim!

Już 30 lipca, za niespełna siedem tygodni, kolarze ze światowej czołówki znowu pojawią się w naszym kraju, aby walczyć o zwycięstwo na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour.

Peleton wyruszy z Kielc, a pierwszego lidera poznamy na placu Litewskim w Lublinie! W sumie kolarze będą mieli do pokonania siedem etapów o łącznej długości ponad 1200 kilometrów. Wielki finał, 5 sierpnia, już tradycyjnie odbędzie się na krakowskich Błoniach.

Trasa tegorocznego wyścigu zapowiada się niezwykle ciekawie. Peleton wyruszy w Polskę z Kielc, a pierwszego lidera poznamy na placu Litewskim w Lublinie. Kolarze przejadą też między innymi przez Kazimierz Dolny, Roztocze czy małą pętlę bieszczadzką.

Walka o zwycięstwo etapowe ponownie będzie toczyć się na ostrym podjeździe w Przemyślu. Kibice mogą liczyć także na wielkie emocje podczas indywidualnej jazdy na czas. Trasa krótka, lecz wymagająca i będzie w większości prowadzić pod górę. Do pokonania 415 metrów przewyższenia z metą w Stacji Narciarskiej RUSIŃSKI.

Co więcej, w 2022 roku mottem przewodnim Tour de Pologne będzie hasło “Wyścig dla pokoju”. To forma wsparcia naszych najbliższych sąsiadów zza wschodniej granicy.

– Chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców nie tylko w Polsce. Wyścig ma zasięg międzynarodowy – podkreśla mocno Czesław Lang.

To jeszcze nie wszystko. Już tradycyjnie najpopularniejszemu wyścigowi w Polsce będą towarzyszyć dwie inne imprezy sportowe organizowane przez firmę Lang Team. Równocześnie z wyścigiem dla zawodowców wystartuje Tour de Pologne Junior,

a dzień później w Arłamowie do rywalizacji przystąpią kolarze i kolarki podczas kolejnej edycji ORLEN Tour de Pologne Amatorów.

Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Jego głównym założeniem jest promocja aktywnego spędzania czasu jako elementu prawidłowego wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport, a także popularyzacja jazdy na rowerze i kolarstwa. W tym roku zaplanowano etapy w Lublinie, Sanoku, Rzeszowie i Krakowie. Memoriał Mariana Więckowskiego to dla dzieci i młodzieży okazja do przejechania częścią tej samej trasy, którą będą pokonywać zawodnicy z najlepszych drużyn na świecie.

Dokładnie 31 lipca w Arłamowie wystartuje kolejna edycja ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

– W tym roku stawiamy na sprawdzone miejsce i ponownie zapraszamy wszystkich amatorów do Arłamowa. Przygotowaliśmy piękną, wymagającą, ale bezpieczną trasę w Bieszczadach. Do pokonania będzie 75 kilometrów ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Będzie to szansa, aby przejechać odcinkiem III etapu dla zawodowców

z Kraśnika do Przemyśla. Najlepsza zawodniczka i zawodnik wygrają wyjazd do Madonna di Campiglio – zapowiada Czesław Lang i dodaje – ale mam jeszcze jednego asa w rękawie i wkrótce zdradzimy więcej szczegółów o dodatkowej nagrodzie dla najszybszych na podjeździe pod Kalwarię Pacławską – dodaje wicemistrz olimpijski.

Powtórzenie tej samej trasy, co w roku ubiegłym, to dobra okazja, aby poprawić swój wynik. Uzyskanie lepszego czasu będzie dla wielu smakowało tak samo, jak złoto. – Wyścigowi przyświeca hasło „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” i ja osobiście także w to wierzę – zachęca Czesław Lang. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here