Pierwszy start już w tym tygodniu!

Prezentacja samochodu Szymona Ładniaka odbyła się w Targach Lublin podczas Moto Session i była jednym z elementów wydarzenia #LublinToMotorsport!, podczas którego organizatorzy zapewniali, że Lublin jest świetnym miejscem do rozwoju sportów motorowych: cartingu, żużla i wyścigów samochodowych!

Na niespełna tydzień przed pierwszym startem w tegorocznej edycji Renault CLIO CUP Central Europe, Szymon Ładniak, młody kierowca Automobilklubu Wschodniego, zaprezentował swoje auto, w którym będzie rywalizował w wyścigach. Pierwszy start już w najbliższy czwartek w belgijskim Spa-Francorchamps.

Ogromy potencjał sportowy Szymon Ładniak pokazał już w ubiegłorocznych startach Został II wicemistrzem Polski w wyścigach samochodowych w klasie D4 3500 oraz zajął 3. miejsce w kategorii Rookie w Pucharze Clio Cup Central Europe.

W klasyfikacji generalnej ME, będąc najmłodszym zawodnikiem w stawce, uplasował się na 17. miejscu, a wśród juniorów znalazł się tuż za podium, na czwartej pozycji!

Teraz dzięki wsparciu sponsorów m.in. Lubelskiego Węgla Bogdanka, a także samorządów: Województwa Lubelskiego i Lublina ma być jeszcze lepiej. BAS