Pijacki rajd cudzoziemca zakończył się tragicznie

W wypadku poważnie ranna została dwójka pasażerów

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie 28-letniego obywatela Zimbabwe, który po pijanemu spowodował groźny wypadek. Dwójka pasażerów z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Cudzoziemcowi może grozić do 12 lat więzienia.


Kierujący samochodem marki BMW jechał ulicą Nadbystrzycką w kierunku ulicy Krochmalnej. Kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedział 28-letni obywatel Zimbabwe.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany.

W wyniku wypadku dwoje pasażerów odniosło poważne obrażenia. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora gromadzą materiały. 28-latek został w miniony poniedziałek doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Jeżeli opinia biegłego wykaże, że któryś z pasażerów doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może mu grozić nawet do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło 12 grudnia ok. godz. 6.20. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here