Pijak zmarnował Natalce życie

Natalka ma dwa latka, a jej nowym domem stała się klinika dziecięca w Lublinie.

Dziewczynka znajduje się pod stałą opieką lekarzy po wypadku, który spowodował pijany kierowca. To przez niego została okaleczona na całe życie i straciła nóżkę.
Dramatyczny wypadek wydarzył się w połowie maja. 27-letni kierowca w Puławach wjechał volkswagenem na chodnik i potrącił trzy osoby: kobietę i dwójkę jej dzieci. Cała trójka trafiła do szpitala. Matce i jej 6-letniemu synkowi na szczęście nic poważnego się nie stało, ale ciężko ranna została Natalka. Przewieziono ją do Lublina. Dziewczynka miała rozerwaną tętnicę udową i poharataną nóżkę. Lekarze robili wszystko, aby ocalić kończynę, ale aby ratować życie dziecka, konieczna była amputacja.
2-latka przed wypadkiem już świetnie trzymała się na nóżkach, biegała, bawiła się ze swoimi braćmi bliźniakami, a teraz jej dzieciństwo nie będzie już takie samo. Rodzice chcą zrobić wszystko, aby kalectwo nie ograniczało córeczki, dlatego już starają się o protezy. Koszty sprzętu ortopedycznego, lekarstw, opatrunków, a do tego ciągłe dojazdy do Lublina na zabiegi to wielkie obciążenie dla niezamożnej rodziny. Sama opieka rehabilitanta w domu to wydatek 9 tys. zł rocznie.
Poruszeni dramatem ludzie dobrego serca natychmiast zareagowali i w ciągu 24 godzin zebrano pierwsze 10 tys. zł na leczenie Natalki. Pomoc będzie potrzebna jednak jeszcze przez długie lata, bo dziewczynka szybko rośnie, dlatego protezy stale trzeba będzie  wymieniać, a jedna kosztuje nawet 15 tys. zł.
Z pewnością, kiedy sprawa trafi do sądu, kosztami zostanie obciążony sprawca wypadku. Ale czy uda się ściągnąć od niego kiedykolwiek pieniądze? Tego nie wiadomo. Niewiele brakowało, a kierowca pozostałby nieznany. Mężczyzna po zdarzeniu uciekł, ale jeszcze tego samego dnia policjanci go zatrzymali. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. 27-latek został aresztowany. Śledczy niebawem zakończą postępowanie i sporządzą akt oskarżenia. LL

Jeśli chcesz pomóc Natalka jest podopieczną Fundacji Po Prostu Pomagam Zawadówka 44A Rejowiec 22-360 numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920 z dopiskiem: Darowizna rehabilitacja Natalki. Darowizny zagraniczne można wpłacać na konto:
IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW