Pijany i z dragami za kółkiem

(5 sierpnia) Policjanci z komisariatu w Rejowcu zatrzymali do kontroli drogowej w Rejowcu Fabrycznym samochód marki BMW, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy 27-latek. Tubylec, jak wykazało badanie alkomatem, miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

– Wykonujący w tej sprawie czynności policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy straży granicznej, przeszukali jego miejsce zamieszkania i znaleźli marihuanę. Ilość zabezpieczonych narkotyków pozwalała na przygotowanie ponad trzystu dilerskich porcji – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Przed sądem będzie odpowiadał za posiadanie narkotyków i jazdę w stanie nietrzeźwości. – Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dziesięciu – przypomina podkom. Czyż. (pc)