Piknik „Lotnicze Depułtycze” już w najbliższy weekend

To będzie niezwykłe wydarzenie nie tylko dla pasjonatów latania! W dniach 11-12 czerwca br. spotykamy się na lotnisku w Depułtyczach pod Chełmem na Międzynarodowym Pikniku „Lotnicze Depułtycze”. Najwyższa pora rezerwować czas i kupić bilety, a przy okazji zachęcić bliskich i znajomych do wspólnego udziału w Pikniku!

Nad lotnisku w Depułtyczach (8 km od Chełma) pojawi się ponad 40 maszyn, przede wszystkim wojskowe samoloty historyczne, pamiętające początki XX wieku, m.in. amerykański Boeing Stearman, Piper Cub, brytyjski De Havilland Tiger Moth na którym szkolili się polscy piloci w Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej, DHC-1 Chipmunk czy Taylorcraft Auster (walczący wykorzystywany w walce pod Monte Cassino). Organizatorzy zapowiadają inscenizację bitwy lotniczej z czasów I wojny światowej, która odbywać się będzie z użyciem ładunków pirotechnicznych. Na gości czekają inscenizacja bitwy lotniczej, pokazy i przeloty zabytkowych i współczesnych samolotów, występy Grupy Akrobacyjnej FireBirds i Marka Choima, który solo zaprezentuje pokaz akrobacyjny wyższego pilotażu na samolocie Extra 330 S.C. 11 czerwca br. nad lotniskiem przemkną odrzutowce z Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry. Polskie Siły Powietrzne będą świętować razem z Uczestnikami Pikniku jubileusz 15-lecia PWSZ w Chełmie. To zespół, który kładzie najdłuższą biało-czerwoną flagę na niebie. Nad Depułtyczami Królewskimi pojawi się Zespół Akrobacyjny Orlik. PZL-Świdnik podczas Pikniku zaprezentuje w dynamicznym pokazie swój najbardziej znany śmigłowiec Mi-2. Na imprezie pojawi się też zespół akrobacyjny Cellfast Flying Team. To lotnicza formacja z Krosna, dysponująca trzema samolotami Morane Rallye i prezentująca loty w szyku.
Piknik to także wystawa zabytkowych samochodów, motocykli Harley i Indiana oraz pojazdów wojskowych. W trakcie 2-dniowej imprezy odbywać się będą występy artystyczne i kiermasz wydawnictw o tematyce lotniczej oraz historycznej. Będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, na stoiskach będą czekać regionalne potrawy oraz produkty m.in. SM Krasnystaw, a na najmłodszych – wesołe miasteczko.
Początek wydarzenia w sobotę, 11 czerwca, o godz. 10.00. Parkingi będą czynne już od godz. 6.00, a kasy biletowe – od. godz. 8.00.
Przedsmak lotniczych wrażeń mieli już uczniowie ze szkół powiatu chełmskiego, którzy na Dzień Dziecka otrzymali od organizatorów kolorowanki z samolotami, jakie przylecą do Depułtycz. Z kolei gimnazjaliści zaproszeni zostali do udziału w konkursie literackim „Stanisław Skarżyński jest moim autorytetem” poświęconym pierwszemu Polakowi, który przeleciał Atlantyk, ustanawiając przy tym światowy rekord odległości lotu.
Przypomnijmy, że pomysłodawcą Pikniku i towarzyszących mu imprez jest lubelska firma wydawnicza Kagero Publishing w partnerstwie ze świdnicką spółką NAVCOM SYSTEMS i innymi partnerami.
Tygodnik „Nowy Tydzień” objął wydarzenie patronatem medialnym.
ROR, fot. Kagero Publishing
Więcej informacji i program wydarzenia na www.lotniczedepultycze.pl i www.nowytydzien.pl