Pił z nim, a on podbił mu oczy i okradł

Kolejny przekonał się, że koledze od flaszki lepiej nie ufać. W środę rano, 17 lutego, karetka zabrała do szpitala pobitego 61-latka z gminy Kamień. Mężczyzna miał podbite oczy i uraz klatki piersiowej.

Jak się okazało, wieczór wcześniej (16 lutego) 61-latek gościł w domu sporo młodszego od siebie znajomego (33 l.). Obaj panowie raczyli się alkoholem.

– W pewnym momencie 33-latek zaatakował go i pobił, a z kieszeni 61-latka skradł 600 złotych. Pokrzywdzony dopiero następnego dnia powiadomił o tym zdarzeniu. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej – mówi kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jeszcze w środę policjanci zatrzymali 33-lata w jego mieszkaniu. Był pijany, dlatego dopiero kolejnego dnia – po wytrzeźwieniu – został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Dostał również zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego sprawcy rozboju grozi do 12 lat więzienia. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here