Piloci do pracy

To porozumienie nie tylko na papierze. Podpisana przed rokiem umowa o współpracy między największą w kraju lotniczą linią czarterową a chełmską uczelnią przynosi efekty. W tamtym tygodniu przedstawiciele Enter Air przyjechali werbować z PWSZ nowych pracowników.

Udział w rekrutacji brali studenci kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją pilotaż samolotowy, którzy złożyli stosowne dokumenty i przeszli wstępną weryfikację. Następnie przystąpili do pisemnych egzaminów sprawdzających wiadomości z zakresu wiedzy lotniczej, a potem do rozmowy sprawdzającej znajomość języka angielskiego. Potem było spotkanie z instruktorami, którzy weryfikowali wiedzę lotniczą, przebyte szkolenia i plany na przyszłość kandydatów. Na koniec osoby, które pomyślnie przeszły ten etap, zostały poddane testom psychologicznym, które sprawdzały predyspozycje do pracy w charakterze pilota oraz ocenie techniki pilotażu na symulatorze lotów. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku rekrutacji studenci oraz absolwenci PWSZ w Chełmie mogą liczyć na wieloletni kontrakt w polskiej czarterowej linii lotniczej.

– Dzięki współpracy z Enter Air, absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Enter Air z kolei ma dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów – mówi Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Enter Air jest polską linią czarterową, która prężnie działa w kraju, ale obsługuje także największe rynki czarterowe Europy i najciekawszych kurortów Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie linia posiada flotę kilkunastu samolotów typu Boeing 737, a także 8 baz operacyjnych. Enter Air szkoli swoje załogi lotnicze we własnym ośrodku, gdzie umiejętności doskonalą także piloci z całej Europy. (mg)