Plac przy przedszkolu znów ma pod górkę

Przynajmniej do początku przyszłego roku na przedszkolnym placu zabaw nic się nie zmieni

Już wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, by jeszcze w tym roku maluchy z filii Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej będą mogły cieszyć się z nowego placu zabaw. Miasto na początku sierpnia rozstrzygnęło przetarg, wybrało wykonawcę, ale kiedy przyszło do podpisania umowy firma ACTIVE LINE z Lublina, wycofała się.


ACTIVE LINE była jedynym oferentem i przetarg trzeba było powtórzyć. Nowe postępowanie ogłoszono w ubiegłym tygodniu, ale na realizację inwestycji jeszcze w tym roku nie ma już szans. Na oferty miasto czeka do 13 września, a jeśli nawet przetarg uda się rozstrzygnąć, to wykonawca na realizację zadania będzie miał pięć miesięcy od podpisania umowy.

To nie pierwsze opóźnienie w realizacji tego projektu. Pierwotnie miał on zostać wykonany jeszcze w roku ubiegłym, ale z powodu ograniczeń budżetowych wywołanych pandemią Covid-19 plac zabaw został wówczas skreślony z listy planowanych wydatków. Ponownie trafił na nią jako poprawka zgłoszona przez prezydenta Krzysztofa Żuka do tegorocznego budżetu.

Miasto na inwestycję ma 300 tys. zł. W planie jest montaż takich urządzeń jak: huśtawka „bocianie gniazdo”, linarium stożkowe, metalowy zestaw zabawowy, piaskownica, „sklepik”, czy domek ze ścianką wspinaczkową. Nie zabraknie także ławek, koszy na śmieci i nowego ogrodzenia. Całość znajdzie się na tzw. bezpiecznej nawierzchni z gumowej maty przerostowej. Między odnowionym placem, a budynkiem przedszkolnym zostaną wybudowane nowe schody i mur oporowy. Pozwoli to na bezpośrednie wyjście z budynku do ogrodu, co do tej pory nie było możliwe.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here