Pluszaki z krainy marzeń

W ubiegłym tygodniu mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie nie tylko otrzymali bajkowe półki z książkami ale również pluszowe zabawki, gry planszowe, puzzle i artykuły szkolne. Z niezwykłymi prezentami przyszli do nich wolontariusze z fundacji „Mam Marzenie” z okazji obchodzonego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Wszystkie pluszowe maskotki od 2002 r. obchodzą w listopadzie swoje święto, ustanowione w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia: w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosevelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka, którego prezydent kazał uwolnić. Tę niezwykłą historię wykorzystał producent zabawek tworząc pluszowego niedźwiadka i nadając mu na cześć prezydenta imię „Teddy Bear”.
Małym pacjentom USD misie i inne pluszowe maskotki wręczyli wolontariusze przebrani za bajkowe postaci. Akcję w szpitalu poprzedziła zbiórka zabawek, w którą zaangażowała się młodzież z 40 szkół podstawowych oraz przedszkoli Lublina i okolic. Na twarzach dzieci ze wszystkich oddziałów USD gościł tego dnia uśmiech. – Dla tych chwil radości na pewno warto powtarzać takie akcje – mówi Dominika Jasińska, wolontariuszka fundacji „Mam Marzenie”. Zabawki w szpitalu rozdawane były po raz trzeci.(EM.K.)